22. května 2019

Česká pošta - firma snů, aneb o doručení zásilky si nechte zdát

Asi každý z nás má větší či menší problémy s Českou poštou. Prostě nedoručují. Šlendriánství doručovatelů? Omyl, oni doručovat nemusí, mají to v Obchodních podmínkách...

"Podnik nemusí učinit pokus o dodání zásilky, v místě určeném v poštovní adrese ... z kapacitních či jiných vážných provozních důvodů."

A protože doručovatelů je permanentně málo (naše dodací pošta se na to vymlouvá už víc jak tři roky) a zásilek pořád hodně, tak ráno na depu to asi vypadá tak, že vedoucí depa slavnostně vylosuje pár balíčků, které se budou ten den doručovat (nebo se to bude alespoň předstírat) a zbytek se prostě uloží.
 


Ti starší možná pamatují doby, kdy pošťačka chodila po domě od dveří ke dveřím, u každých zazvonila a předala vám dopis. A to jsme prosím bydleli ve starém čtyřpatrovém domě bez výtahu, přičemž takových měla v rajonu většinu.
Dnes již doručovatel po domě běhat nemusí, když už máte to štěstí a jste mezi vylosovanými, kterým bude zásilka doručena, musíte naklusat do přízemí a postavit se pěkně do fronty spolu s ostatními nájemníky. Viz opět Obchodní podmínky České pošty:

"Zásilku ČP předá příjemci ... na chodníku nebo zpevněné komunikaci v místě určeném v adrese adresáta na zásilce. ČP nezajišťuje donášku a stěhování zásilek do bytů, pater, sklepů, skladů apod."

Takže když to shrneme:
 • Zásilku do ruky mohou prostě bez dalšího uložit na poště. 
 • Když už se rozhodnou vám jí doručit, nejspíš stejně prohlásí, že jste nebyl doma. Přece nebude doručovatel vystupovat z vyhřátého auta do té zimy...
 • Pokud má doručovatel dobrou náladu a rozhodne se vám balíček přinést, musíte mu jít alespoň kus cesty naproti. Do ruky neznamená domů!

Škoda že neprovozuju restauraci, vylosovaní pracovníci České pošty by si museli jít pro jídlo číšníkovi kus naproti, ti ostatní pak by si museli v kuchyni nandat na talíř sami!

3 komentáře:

 1. Top choices embrace Visa, MasterCard, Bitcoin, Litecoin, and Ethereum. Wild Casino's customer assist team is reachable through 파라오바카라 e mail and reside chat 24/7. Their reside chat service was fairly quick and resourceful.

  OdpovědětVymazat
 2. Discover the important thing} to hidden riches with the all-new Treasure Box™ Video Slots. Coins that immediately pay credits within the through the common recreation. All this and even more lies ahead for these ready for journey. Super Slots’ design is exclusive and not too cluttered to decelerate load times and operation. We would like to see more filtering choices to make it simpler to 점보카지노 single out 3-reels, or jackpots, or anything you need to play. You'll love the high-RTP slot video games on the positioning like 5 Wishes (97.5%), Aces And Eights (97.31%), and - our favourite - Achilles (97.01%).

  OdpovědětVymazat
 3. Players can benefit of|benefit from|reap the advantages of} the interactive recreation statistics 토토사이트 and the detailed bet historical past, and so they can chat with the dealers, different players or contact Live Support each time they need it. The Roulette recreation is one of the|is amongst the|is doubtless considered one of the} oldest, most iconic and enticing gambling video games on the planet. Pragmatic Play Roulette offers a superior Roulette half in} expertise on desktop or mobile devices.

  OdpovědětVymazat