22. května 2019

Česká pošta - firma snů, aneb o doručení zásilky si nechte zdát

Asi každý z nás má větší či menší problémy s Českou poštou. Prostě nedoručují. Šlendriánství doručovatelů? Omyl, oni doručovat nemusí, mají to v Obchodních podmínkách...

"Podnik nemusí učinit pokus o dodání zásilky, v místě určeném v poštovní adrese ... z kapacitních či jiných vážných provozních důvodů."

A protože doručovatelů je permanentně málo (naše dodací pošta se na to vymlouvá už víc jak tři roky) a zásilek pořád hodně, tak ráno na depu to asi vypadá tak, že vedoucí depa slavnostně vylosuje pár balíčků, které se budou ten den doručovat (nebo se to bude alespoň předstírat) a zbytek se prostě uloží.
 


Ti starší možná pamatují doby, kdy pošťačka chodila po domě od dveří ke dveřím, u každých zazvonila a předala vám dopis. A to jsme prosím bydleli ve starém čtyřpatrovém domě bez výtahu, přičemž takových měla v rajonu většinu.
Dnes již doručovatel po domě běhat nemusí, když už máte to štěstí a jste mezi vylosovanými, kterým bude zásilka doručena, musíte naklusat do přízemí a postavit se pěkně do fronty spolu s ostatními nájemníky. Viz opět Obchodní podmínky České pošty:

"Zásilku ČP předá příjemci ... na chodníku nebo zpevněné komunikaci v místě určeném v adrese adresáta na zásilce. ČP nezajišťuje donášku a stěhování zásilek do bytů, pater, sklepů, skladů apod."

Takže když to shrneme:
  • Zásilku do ruky mohou prostě bez dalšího uložit na poště. 
  • Když už se rozhodnou vám jí doručit, nejspíš stejně prohlásí, že jste nebyl doma. Přece nebude doručovatel vystupovat z vyhřátého auta do té zimy...
  • Pokud má doručovatel dobrou náladu a rozhodne se vám balíček přinést, musíte mu jít alespoň kus cesty naproti. Do ruky neznamená domů!

Škoda že neprovozuju restauraci, vylosovaní pracovníci České pošty by si museli jít pro jídlo číšníkovi kus naproti, ti ostatní pak by si museli v kuchyni nandat na talíř sami!

Žádné komentáře:

Okomentovat